Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře sezóny 2011/2012

15 : 4 (6:2)

Přepiště dějiny:-). Tornádos v utkání posledního s prvním předvedlo neskutečný výkon (soupeř ovšem také:-)) a nasázelo největší počet branek ve své 16ti leté historii. A k tomu prvnímu týmu tabulky, který má již vítězství v letošním ročníku jisté. Co na tom, že soupeř nebyl kompletní, koho to zajímá, bylo jich navíc na počet stejně jako nás, takže rozhodující je výsledek.

Na zápas se dostavil i moravský odpadlík Karel Beran, nažhavený ještě z jejich "rožnavského" postupu do Okresního přeboru a Michal Zeman, který už šel vyzkoušet zlomený malíček:-). Nakonec se nás sešlo 8, slovy osm. Nevídané, letos také největší účast. Jediná vada na kráse byla, že těhle osm hráčů mělo bohužel jen 7 párů kopaček...František se nám dostavil s nekompletní výstrojí:-). Prý mu věci chystala manželka:-).

Zápas začal pro nás netradičně...velice brzy jsme vedli 1:0, na což rozhodně nejsme zvyklí, trošku nás to i vylekalo, takže soupeř pak během chvilky otočil na 1:2 a začínalo to vypadat na standardní nášup. Naštěstí jsme se tentokrát nedali tak snadno a rozhodli se nedat borecké body zadarmo. Vzadu se úporně bránilo a vpředu tam padlo skoro všechno, do čeho útočníci kopli. Do půle tak Tornádos otočilo na 6:2. O púli došlo kromě změny stran a golmana soupeře i ke změně kopaček, Michal zul svoje a pustil tam na druhou půli Františka:-).

Druhá půle začala krásným gólem Petra Š., který přímo z mojeho výhozu trefil nádherně míč a skoroval. Ukázalo se, že výměna golmana na straně soupeře nebyla šťastná volba. Padlo mu tam toho ještě víc, než tomu v první půli. Za zmínku určitě stojí šikovný gól Honzy M., který z vlastní půlky lehkou střelou prověřil pozornost gólmana FC 30...moc pozor nedával:-). Nechci se opakovat, ale opravdu nám tam padlo všechno, do čeho se koplo. Však také závěrečný účet v podobně 7 gólů Honzy M., 6 gólů Petra Š. a po jednom gólu Martina Š. a Michala Z. (i se zlomeným malíčkem, na dvakrát a napůl vlastní:-)) hovoří za vše. Zápas se mi tak určitě zapíše, společně s tím minulý rudolfovským, do kategorie nezapomenutelných a byla to určitě potěšující a fantastická výhra na záver sezony Tornádos. Děkuji tak všem, kteří dorazili a bojovali, byť třeba ve vypůjčených kopačkách:-).

Rudolfov - Tornádos
6 : 5 (5:3)
Jednoznačně náš nejlepší zápas letošní sezony. A vůbec nevadí, že jsme ho prohráli. Abyste to pochopili, museli byste v té hale na Rudolfově být přítomni. Takovej zápas se povede jednou dvakrát za sezonu. Nám třeba i za dvě nebo tři :-).
Na zápas jsme přijížděli celkem bez nadšení…tento týden již druhý zápas v pouhých 5 lidech, tzn. bez střídání, teď ještě navíc v hale a s týmem, který nám na podzim nasázel 13 gólů a my jemu 0 (slovy nula). Soupeř nezklamal a nasadil na nás dvě kompletní čtyřky, navíc ještě posílené o nové hráče.
Zápas začal pro nás celkem překvapivě. Jelikož jsme čekali, že po dvou minutách hry budeme prohrávat alespoň tři nula, velice nás udivilo, že po deseti minutách hry to bylo stále 0:0. Poté se sice soupeř trefil, ale Honza Macinský obratem vyrovnal šikovným kopem téměř od půlky, kterým překvapil soupeřovo gólmana. Poločas jsme sice prohráli 3:5, ale díky vynikající hře a doslova totálnímu nasazení jsme zhatili dalších třicet šancí soupeře (no jo, možná trošku přeháním, ale dvacet jich bylo určitě:-)) a sami díky střelám Petra Švece ještě dvakrát skórovali.
Do druhé půle jsme vstupovali s obavou, že nás soupeř se dvěma čtyřkama uběhá a bude sázet góly jak pekař housky, ale opak byl pravdou. Soupeř se dlouhou dobu nedokázal trefit, zvonily tyčky, kotníky i hrudníky, ale Tornádos neinkasovalo, naopak díky Petrovi opět přidalo jeden gól. Pak se sice trefil i soupeř, ale to byl v druhé půli jeho jediný zářez. Wirklich unglaublich:-). Když se podařilo v závěru zápasu přidat pátý gól Tornádos, tak se situace otočila a nervózní začal být soupeř, skoro by se chtělo napsat, že se začal bát o vítězství. A celkem oprávněně. Díky chybám v obraně se asi dvě minuty před koncem dostal Petr Š. do dobré gólové šance, obešel jejich gólmana a poslal míč do prázdné brány. Od totální ostudy soupeře zachránil jejich obránce, který se obětavě vrátil a skluzem vytěsnil Petrovo střelu mimo bránu. Padnout to tam, tak by snad ani fotbalová spravedlnost nemohla existovat:-)…slavili bychom víc než broznový hokejisté.
Takhle jsme sice o góla prohráli, ale takhle famózní hru sem tenhle rok ještě neviděl a myslím si, že s takto silným soupeřem se za prohu 5:6 nemusíme vůbec stydět. Nezbývá než obrovsky poděkovat Alešovi, Honzovi, Petrovi a Martinovi, kteří to celé vpředu tvrdě odmakali (já měl kliku, mě to jen trefovalo:-)) a pořádně si zaběhali. Jak pak v kabině prohlásil Petr: „Hrát ještě 10 minut, tak jsme to otočili“:-).
 
 
Tornádos - West Jam
2 : 8 (0:4)
Na to, že jsme hráli celý zápas pouze v pěti lidech, je to solidní výkon. Na podzim jsme od West Jamu dostali 1:13, takže z tohoto pohledu jsme se dost zlepšili:-). Pochvala patří Martinovi, Petrovi, Alešovi a Honzovi M., kteří to bez střídání celé odmakali. Malá pochvala patří i Michalovi, který nám chodil pro míče a simuloval zlomený malíček, památka na vítězný zápas s Nescem:-).
 
                                             Tornádos - Nesco
5 : 4 (4:3)
Sláva, první letošní výhra. A zřejmě taky i poslední, když se podívám do rozpisu, kdo nás ještě čeká za soupeře:-). V letošní sezoně máme všechny naše body od Nesca, ty to musí hodně mrzet. Byly to nervy až do konce a nakonec jsme byli rádi, když rozhodčí písknul konec:-). Opět se potvrdilo, že jara máme lepší:-):-):-)
Inter - Tornádos
5 : 3 (3:2)
Zcela zbytečně ztracené body, opět jsme nehráli co jsme si řekli. S týmem, který je v tabulce těsně nad vámi to zamrzí.
 
Tornádos - Borek B
4 : 12 (1:8)
To je tak, když si proti vám přijde zahrát i "Suli":-(
 
Tornádos - Zbudov
5 : 8 (3:3)
I přes nadějný první poločas se nám prokletí "Fuxů" zlomit nepodařilo:-(.
 
 
Střelnice - FC Tornádos

                                                                     7 : 0 (4:0)

Tak podzimní část sezóny 2011/2012 zakončilo Tornádos v Mladém prohrou 0:7. Bohužel ani v tomto utkání se nepodařilo zlomit nepřízeň osudu a odvézt si tři body. Toto 299. utkání Tornádos v celé 16ti leté historii klubu tak mělo jediný zajímavý aspekt, a to, že jsme překonali smutný rekord devíti zápasů bez výhry z let 2002/2003 a aktuálně to dotáhli již na deset nevyhraných zápasů v řadě. K zápasu se toho mnoho napsat nedá. Opět jsme se sešli v minimální sestavě, pouze s jedním člověkem na střídání, zatímco soupeř postavil dvě kompletní čtyřky. Navíc byl soupeř i běhavější a techničtější, takže výhru si určitě zasloužil. Mne nezbývá než poděkovat těm pár nejvěrnějším, co dorazili, aby společně se mnou protrpěli další porážku. Díky moc a budu se na vás těšit na malé podzimní dokopné, termín bude ještě upřesněn.